Icon haircut

Vířivá koupel

Spojením tohoto silného mechanického účinku vířící vody s relativně vysokou teplotou vody působí nejen relaxačně, ale má také výrazně uvolňující efekt. Díky proudění vody a její teplotě dochází při vířivé koupeli k prokrvení tkání, což má následně vliv na uvolnění svalů a jejich regeneraci. Toho se využívá zejména při bolestech pohybového aparátu, poúrazových stavů, či funkčních poruchách. Koupel se rovněž doporučuje při artróze kloubů, kdy zvyšuje jejich pohyblivost, při problémech s páteří, dále léčí a zmírňuje příznaky respiračních chorob a alergií.

Během procedury dochází k odeznění duševního napětí a stresu a vířivá koupel je proto vhodná například u osob, které trpí poruchami spánku, nebo jsou vystaveny velkému psychickému nátlaku

Vířivé koupele se provádí ve vodě o teplotě 36-37°C a její délka se pohybuje okolo 15 minut. Koupel lze také doplnit o nejrůznější přísady, například bylinné či rašelinové, a tak účinky procedury dále rozšířit.

Absolvování vířivé koupele však není vhodné při horečnatých stavech, rozsáhlých kožních defektech, mokvavých skvrnách, kolapsových stavech či varixech.

Celková speciální aparátní podvodní masáž, při které dochází k uvolnění svalů a celého pohybového aparátu. Velké množství trysek zaručuje intenzivní masáž a zároveň maximální uvolnění. Masáž je prováděna pod vodou jemnými vodními paprsky a vířením vody. Zlepšuje prokrvení končetin a látkovou výměnu ve tkáních. Tato léčebná metoda je založena na podobném principu jako hydromasáž, spolu s níž se řadí mezi vodní masážní procedury, přesto má však svá specifika a odlišnosti.

Perličková koupel

Vzhledem k menšímu množství vháněného vzduchu se v perličkové koupeli na rozdíl od vířivých lázní minimalizují mechanické účinky vody ve smyslu vibrací, léčebně je využíváno spíše jemné povrchové dráždění s následným zklidněním a celkovou relaxací.

Perličková koupel se indikuje při nejrůznějších degenerativních onemocnění, u nespavosti či bolestech hlavy.

Podstata perličkové koupele tkví v tom, že obohacuje vodu malými vzduchovými bublinkami. Vzduch prochází v systému masážními tryskami umístěnými na dně vany a vytváří příjemný bublinkový efekt. Miliony drobných bublinek – perliček, stoupající k hladině, působí na povrchovou tkáň těla jako jemná poklepová masáž. Perličková koupel a masáž má výrazný vliv na činnost lymfatického systému.

Působí příznivě na artrózu kloubů, na problémy s páteří a svalstvem, na důkladné prokrvení cévního systému, na celulitidu a nadváhu, léčí respirační choroby, alergie, zabraňuje tvoření srůstů po operacích nebo zápalech plic, naopak zmírňuje bolesti již vytvořených srůstů, až po jejich vymizení, a poskytuje nenásilné a pozvolné otužování. Relaxační účinky odstraňují též nespavost, psychické napětí a zásadně zlepšují kvalitu života. Tyto blahodárné účinky se dostavují zejména při pravidelném opakování, avšak i po první hydromasáži lze pozorovat velmi často úbytek mnoha potíží.

Zpět na služby
Top